316 mln PLN ZWRÓCONE PRZEZ ZUS Z TYTUŁU NADPŁACONEJ SKŁADKI ZDROWOTNEJ

You are currently viewing 316 mln PLN ZWRÓCONE PRZEZ ZUS Z TYTUŁU NADPŁACONEJ SKŁADKI ZDROWOTNEJ

ZUS rozpoczął wypłacanie przedsiębiorcom nadpłaconych składek zdrowotnych za rok 2022.

316 mln PLN ZWRÓCONE NA KONTA PRZEDSIĘBIORCÓW

Z tytułu nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne, w związku z rozliczeniem składki za rok 2022 ZUS wypłacił przedsiębiorcom 60 mln PLN już w ubiegłym tygodniu oraz 256 mln PLN na początku bieżącego tygodnia. Oznacza to, że łączna kwota przekroczyła już 316 mln PLN. Jak zapewnia prezes ZUS, Gertruda Uścińska – “kolejne transze są w przygotowaniu“.

Nadpłatę ZUS przekazuje na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek, najpóźniej do 3 sierpnia. Oczywiście staramy się, aby te środki trafiły na konta przedsiębiorców jak najszybciej – dodaje prezes ZUS.

Zwrot nadpłaty przysługiwał, gdy roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne wykazało, że składkę tę przedsiębiorca opłacił w kwocie wyższej niż ustalona. Czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaconej składki minął 5 czerwca br. Wniosek był automatycznie tworzony i udostępniany na profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, o czym wspominaliśmy na naszym blogu.

Jeśli płatnik składek nie złożył wniosku o zwrot nadpłaty do 5 czerwca 2023r. i nie posiada zaległości z tytułu składek lub nienależnie pobranych świadczeń, ZUS rozliczy nadpłatę na koncie płatnika składek najpóźniej do końca 2023 r.

Źródło:

316 mln zł nadpłaconej składki zdrowotnej wróciło do przedsiębiorców – ZUS

Dodaj komentarz