Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PDOF – termin wpłaty zaliczki podatku do US za miesiąc sierpień 2023r.

20 września Cały dzień

PDOF – termin wpłaty zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych naliczonej z wynagrodzeń wpłaconych w sierpniu 2023r.

Ustawa o podatku dochodowym (potocznie nazwana „PIT”) zobowiązuje płatnika zatrudniającego pracowników do obliczania oraz pobierania w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy kalkulowanej od wynagrodzenia zatrudnianych przez siebie osób, które uzyskują przychody na podstawie łączącego strony stosunku pracy. Ustawa wskazuje termin płatności zaliczki na podatek dochodowy jako 20-ty dzień miesiąca następującego po miesiącu, w którym było wypłacane wynagrodzenie a więc miesiącu, za który zaliczka jest opłacana.

Oznacza to, że termin płatności zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych uzależniony jest od daty wypłaty wynagrodzenia pracownikom. 

Źródło:

ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych

W roku 2022r. wprowadzone zostały przepisy, tzw. „Polski Ład” w istotny sposób zmieniające sposób ustalania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. O Wszelkich zmianach w zakresie PDOF znajdziesz informacje na naszym blogu, w którym opisujemy aktualne przepisy w tym zakresie:

PODATEK DOCHODOWY | KADRY-PŁACE (kadry-place.info)

 

Szczegóły

Data:
20 września

Dodaj komentarz